Долниот

  во

  Еден твит на американскиот претседател Доналд Трамп во кој ја објави фотографијата од одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 септември ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Еден твит на американскиот претседател Доналд Трамп во кој ја објави фотографијата од одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 септември ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Еден твит на американскиот претседател Доналд Трамп во кој ја објави фотографијата од одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 септември ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Првата дама на САД, Меланија Трамп, за време на одбележувањето на годишнината од терористичкиот напад на 11 септември 2001 година во Њујорк носела фустан кој ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Твитот на американскиот претседател, Доналд Трамп во кој ја објавил фотографијата од одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 септември, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британската влада вчера била присилена да објави таен документ со официјални предвидувања за Брегзит без договор. Според него Брегзит без договор може да ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Лабуристичката партија соопшти дека е неопходно итно закажување на седница на суспендираниот Парламент, откако владата на Борис Џонсон го објави својот план за ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Досегашниот канадски премиер Џастин Трудо објави денеска дека го распуштил Парламентот и објавил почеток на изборната кампања за изборите што ќе се одржат на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека сеуште се надева на договор меѓу Велика Британија и ЕУ за Брегзит и покрај неизвесната политичка состојба во ...
  сите 52 | | | веќе видена