Долче

  во

  Откако на социјалните мрежи предизвика завист последните две недели со егзотичниот одмор, сега се фотографира во скапа маица. Северина во маица на Долче и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  12 јануари 2019 1628.- Роден е францускиот писател Шарл Перо, автор на прочуените збирки бајки „Самовилски приказни“, „Мачорот во чизми“, „Црвенкапа“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Dolce&Gabbana ја претставија кампањата за колекцијата пролет/лето 2019. За потребите на кампањата, италијанската модна марка ангажираше дури седум фотографи. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Попладнево во големата сала на општина Велес се одржа традиционалната новогодишна свеченост на која беа доделени стипендии на талентирани ученици и студенти, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Попладнево во големата сала на општина Велес се одржа традиционалната новогодишна свеченост на која беа доделени стипендии на талентирани ученици и студенти, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Титулата на најстилизиран маж во 2018 година магазинот „GQ” му ја додели на Ник Џонас, сопруг на поранешната мис на светот Пријанка Чопра. Познатиот пејач ја ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Титулата на најстилизиран маж во 2018 година магазинот „GQ” му ја додели на Ник Џонас, сопруг на поранешната мис на светот Пријанка Чопра. Познатиот пејач ја ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Кинеските сајтови за продажба ги повлекоа од својата понуда сите производи на „Долче и Габана“, откако се засилија реакциите на нејзина контроверзна реклама во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Производите на познатиот италијански бренд "Долче и Габана" се повлечени од главните кинески продажни сајтови поради контроверзната рекламна кампања на овој ...
  сите 3 | | | веќе видена