Доколку

  во

  Прво ќе побарам од било кој од пратениците да предложат закон, односно за измена на законот за привилегиите на претседателот по завршување на мандатот, се ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Во некои земји не се толерира алкохол, важат други брзински ограничувања или правила за кружен тек. Повеќето возачи се свесни за тие правила. Но, постојат и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Нема договор на европско ниво за враќање на борците кои заминале да војуваат со таканаречената Исламска држава во Сирија, и покрај повиците на американскиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  До нашата редакција пристигна порака од читател кој тврди дека во Македонски Брод е вработено лице, кој е со факултет за одбрана во централниот регистар во ...
  | | веќе видена | слични

  До нашата редакција пристигна порака од читател кој тврди дека во Кичево е вработено лице, активист на НСДП кој со физичко образование е вработен на позиција ...
  | | веќе видена | слични

  Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан открила зошто секогаш е сериозна на фотографиите. Жената која сама себе се нарече кралица на селфињата речиси никогаш нема да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 125 | | | веќе видена

  [ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Делото „Мартин Крпан – Дипломат и воин“ од проф. д-р Милан Јазбец, актуелен амбасадор на Словенија во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Наташа Чучкова Никчевска e специјалист-педијатар во Жан Митрев Клиника. Доколку имате било какво прашање или дилема во врска со здравјето на вашето дете, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вкусен ручек кој ќе ве освои! 350 гр свинско месо 3 лажици масло 5 чешниња лук 1 главица кромид 80 гр ананас од конзерва 3 лажици кечап 1,5 дл сок од ананас ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Неколку дена по контроверзното финале во шпанскиот Куп , во кое Барселона со помош на судиите го совлада Реал Мадрид, од таборот на „кралевите“ започнаа процес ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во својот завршен збор, оперскиот пејач Игор Дурловски денеска го повика Судот за го осуди – доколку има доказ дека е виновенн по обвинението дека за време на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Дали уживате во зимските авантури или, пак, повеќе сакате снегот да го гледате од прозорецот и да уживате во домашна атмосфера? Дали сте повеќе фан на сноуборд ...
  сите 2 | | | веќе видена