Додека

  во

  На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Власта која веќе две години управува со државата, во последните неколку месеци особено го разгневи народот поради неразрешениот криминал, непотизам, хаос во ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Две лица загинале а петнаесетина се ранети во судирите во петокот со војската на југоистокот на Венецуела, близу границата со Бразил, додека се обидувале да ги ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Власта која веќе две години управува со државата, во последните неколку месеци особено го разгневи народот поради неразрешениот криминал, непотизам, хаос во ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Ватфорд со убедливи 5-1 го потопи тимот на Кардиф во мечот од 27-то коло во Премиер лигата. Блескавата игра на Делофеу му обезбеди на Ватфорд да оствари двојна ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Антикорупциска да каже дали актуелните вработувања на роднините на владините функционери се партиски, дали тие не ги исполниле критериумите и не се регуларно ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Брзата реакција на полициските службеници во кинескиот град Ксинџијанг, спасила момче кое паднало во река. 11-годишното момче си играло на брегот на реката и ...
  сите 3 | | | веќе видена