ДНК

  во

  Во светот на музиката е од многу мал, откако знае за себе, но музичкото образование го започнал на шест години.Во основното музичко училиште во Куманово свирел ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Педесет и седумгодишниот Ване Михајловски на 5 септември замина од својот Велес за Брисел, каде вчера пристигна за да ги пренесе двете пораки што му лежат на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џастин Крагт имал само две години кога е пронајден сам и напуштен како плаче пред еден театар во јужнокорејскиот град Сеул. Километри подалеку, пронајдено е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Марта и Чарли Колт живееле заедно со своите четири деца во Грифит во Австралија, кога се уапсени во април годинава. Братот и сестрата се најдоа во центарот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џастин Крагт имал само две години кога е пронајден сам и напуштен како плаче пред театарот во Сеул, во Јужна Кореја. Неколку километри подолу, пред една ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нина Круз е родена во Македонија, но на осуммесечна возраст била посвоена од македонско-американска двојка. По неколку децении, младата Македонка тргнала во ...
  сите 2 | | | веќе видена