Дневникот

  во

  Министерот без ресор задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, вчера имал жешко „добредојде“ од македонските иселеници во Италија за време на неговата посета на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Многу позитивни реакции на социјалните мрежи доби иницијативата на професорите и родителите на учениците од гимназијата „Јосип Броз-Тито“ од Скопје, за време ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев гласал телефонски на синоќешната седница на партиското раководство. Тој вели дека „партијата треба да има подециден ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Скопската гимназија „Јосип Броз-Тито“ на мошне практичен начин го реши проблемот со носењето мобилни телефони на час. Од оваа учебна година пред почетокот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот весник „Комерсант“ оценува дека резултатите од референдумот во Македонија нема да ја одредат само судбината на грчко-македонскиот договор, туку и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Натали Аугустина била холандски супермодел во 1980-тите години. Денес таа е затворена во ментална болница, што е класичен комунистички облик на казнување на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Натали Аугустина била холандски супермодел во 1980-тите години. Денес таа е затворена во ментална болница, што е класичен комунистички облик на казнување на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Резутатите од референдумот во Македонија за името на таа земја нема да ја одредат само судбината на македонско-грчкиот договор, туку и нејзиното членство во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Резутатите од референдумот во Македонија за името на таа земја нема да ја одредат само судбината на македонско-грчкиот договор, туку и нејзиното членство во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Резутатите од референдумот во Македонија за името на таа земја нема да ја одредат само судбината на македонско-грчкиот договор, туку и нејзиното членство во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Резутатите од референдумот во Македонија за името на таа земја нема да ја одредат само судбината на македонско-грчкиот договор, туку и нејзиното членство во ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Водителка на временска прогноза на американска телевизија е уапсена откако таа ја нападнала колешката која го води дневникот на истата телевизија, притоа ...
  | | веќе видена

  Водителка на временска прогноза на американска телевизија е уапсена откако таа ја нападнала колешката која го води дневникот на истиот канал, притоа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Водителка на временска прогноза на американска телевизија е уапсена откако таа ја нападнала колешката која го води дневникот на истиот канал, притоа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истражувањето покажа дека само 15-минутна вежбање кардиоваскуларни вежби ја зголемува ефикасноста на мозокот. С тудија објавена во дневникот „NeuroImage“ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сепак, тоа не е единствената работа која ефикасно ќе ни помогне во слабеењето, а најдобриот доказ за тоа е популарната блогерка на Инстаграм Жастин Мекејб која ...
  сите 3 | | | веќе видена