Дмитриј

  во

  Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“ организира голем велигденски концерт на кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“ организира голем велигденски концерт на кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“ организира голем велигденски концерт на кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со разговорите со Путин, Ким дополнително ќе ја зајакне својата позиција во идните преговори со американскиот претседател Доналд Трамп. Од друга страна, пак, ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Рускиот Истражен комитет е подготвен да го сослуша Ахмед Закајев, чеченскиот милитантен лидер во егзил во Лондон, кој е обвинет дека го испланирал и нарачал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот Истражен комитет е подготвен да го сослуша Ахмед Закајев, чеченскиот милитантен лидер во егзил во Лондон, кој е обвинет дека го испланирал и нарачал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот Истражен комитет е подготвен да го сослуша Ахмед Закајев, чеченскиот милитантен лидер во егзил во Лондон, кој е обвинет дека го испланирал и нарачал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државните медиуми од Северна Кореја потврдија дека нивната земја и Русија договориле средба меѓу Ким Јонг-ун и Владимир Путин, но местото и терминот на истата ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Откако Володимир Зеленски ќе стапи на должност претседател на Украина, учесниците во почетокот на конфликтот во Донбас ќе бидат казнети, напиша на својот блог ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Откако Володимир Зеленски ќе стапи на должност претседател на Украина, учесниците во почетокот на конфликтот во Донбас ќе бидат казнети, напиша на својот блог ...
  сите 165 | | | веќе видена