Џузепе Меаца

  во

  Поранешниот спортски директор на „старата дама“ и архитект на овој Јувентус, Бепе Марота е пред промоција во Интер, а целта е само една – да се симнат ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Џузепе Марота се уште не е официјално промовиран во нов спортски директор на Интер, но екс-оперативецот на Јувентус веќе наголемо ги планира следните трансфери ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Португалија остана непоразена на гостувањето кај Италија, откако на средбата на „Џузепе Меаца“ немаше ниту еден погодок. Со освоениот бод, Португалија и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Jувентус и Интер постигнаа важен договор кој ќе наиде на оправдување и од двата навивачки табори. Имено, лутите ривали се договорија цената за гостинските ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Барселона и Интер оваа сезона веќе на два наврати ги одмерија силите во Лигата на шампионите, но и во двата дуели тимовите немаа можност да настапат во своите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Барселона и Интер оваа сезона веќе на два наврати ги одмерија силите во Лигата на шампионите, но и во двата дуели тимовите немаа можност да настапат во своите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тоа што се најавуваше во изминатите денови, сега доби и официјална потврда. Бившиот спортски директор на Јувентус се сели во редовите на Интер. Денес Марота и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лео Меси и Самуел Умтити се појавија на денешниот тренинг на Барселона, но затоа пак Филипе Кутињо и Осман Дембеле беа отсутни од утринската сесија. Шпанија По ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ИНТЕР-БАРСЕЛОНА 1:1 (0:0) Икарди 87'/Малком 83' Натпреварот помеѓу Интер и Барселона започна онака како што заврши на „Камп Ноу". Доминација на Барса, Интер ...
  сите 18 | | | веќе видена