Џузепе

  во

  Џузепе Роси во последните неколку дена тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед, со јасна цел да биде во тренажен процес во ситуација кога е слободен агент ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Џузепе Роси во последните неколку дена тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед, со јасна цел да биде во тренажен процес во ситуација кога е слободен агент ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Операта „Tоска“ од Џакомо Пучини на 18 јануари ќе игра на сцената на МОБ. Операта во три чина е напишана по италијанското либрето од Луиџи Илика и Џузепе ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солксјер потврди дека поранешниот „ѓавол“ Џузепе Роси повторно тренира со својот стар клуб, но дека не е под договор, туку дека работи на физичката ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Шпанскиото радио “Кадена СЕР” е убедено дека италијанскиот калчо гигант Интер има излезено како победник во трката по потписот на уругвајскиот интернационалец ...
  сите 13 | | | веќе видена