Џушуа

    во

    13-годишно девојче во Санто Доминго (Доминиканска Република) родило 3 близнаци на кои татко им е 61 -годишен маж. Младата мајка изјавила дека е среќна поради тоа што ги родила нејзините три синови, кои веќе и ги именувала како Семјуел, Џушуа и Џовани. Но, 61-годишниот маж кој бил татко на тројката е гонет од страна на полицијата под сомнение дека е виновен за сексуално злоупотребување врз малолетното девојче. М.Т.
    сите 3 | | | веќе видена

    15-годишно девојче било уапсено, откако го избодила до смрт 17-годишниот студент. Џушуа Фолкес бил прогласен за мртов на местото на настанот, вчера во раните утрински часови, откако бил избоден до смрт од страна на девојчето, пред домот на негов пријател во Лондон (Англија). „Скај на Македонски“ пишува дека случајот е се' уште под истрага. М.Т. Содржината не смее да се копира или превзема, без писмена дозвола на редакцијата.
    сите 5 | | | веќе видена