ЏУРАСИКА ПАРКА

    во

    ЕКСКЛУЗИВНО ОД БЕРЛИН - ОСМОМАРТОВСКО ИНТЕРВЈУ СО ТРАНСВЕСТИТСКАТА ЅВЕЗДА ЏУРАСИКА ПАРКА Од срцето на германската престолнина - алтернативниот и шарен кварт Кројцберг, најпознатиот берлински трансвестит Џурасика Парка на македонските жени им го честита 8 Март - Специјално за ВЕСТ од Берлин: Силвера Падори Кленке... Текстот и фотографиите се објавени во печатеното и во електронското издание на ВЕСТ.
    | | веќе видена