Џуцилеи

    во

    Иако доби голема финансиска понуда од Русија играчот на Милан, Џенаро Гатузо сака да ја заврши својата кариера на Сан Сиро. - Милан е мојот дом. Одлуката да останам на Сан Сиро ја донесов по консултациите со семејството. Гатузо останува во редовите на италијанската лига, иако доби понуда од 10 милиони евра по сезона да игра за Анжи од Махачкала. За клубот од Дагестан настапуваат бразилецот Роберто Карлос, неговите сонародници Џуцилеи и Диего Тардели. Гатузо досега има 344 настапи во дресот на Милан и освои десет трофеи од кои две европски титули и две скудета. (Крај)
    | | веќе видена