Џозеф

  во

  Венецуелскиот фудбалер, Џозеф Мартинес, кој го носи дресот на Атланта јунајтед, и постави нов рекорд на МЛС лигата во САД со 31 погодоци во регуларната сезона, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На вечерашниот симфониски концерт на Македонската филхармонија насловен „Руска игра“ солист ќе биде Џозеф Алези, прв тромбонист во престижната Њујоршка ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, г. Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Денешната средба на претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, со премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој е во прва официјална ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Имате поддршка од Малта најмалата членка на ЕУ да станете дел од Унијата. Вие сте само малку поголема земја од нас, но поентата е дека зачленувањето нема ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со премиерот на Малта, Џозеф Мускат, кој со владина делегација престојува во прва официјална посета на земјава. Како што ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од министрите за надворешни работи Никола Димитров, за здравство Венко Филипче и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев ги отфрли сите гласишта за некаков договор со Никола Груевски за негово бегство од државата, нарекувајќи го експремиерот „кукавица“. ...
  сите 102 | | | веќе видена