Џорџ

  во

  Легендарниот музичар всушност како да не почина тој 10-ти јануари во 2016-та година. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Јанко Бурек ич нема среќа, ќе остане без медиум за својата култна емисија ЈАДИ БУРЕК. Миленко пишиува на фб дека телевизијата ќе се затвора за 10 дена а ...
  | | веќе видена | слични

  Информациите за сајтови за лажни вести од Македонија не се новост. По меѓународната „слава“ на тинејџерите од Велес, информациите за припадник на АРМ, Слаѓан ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во четвртокот Базфид ја објави информацијата што сите ја чекаат повеќе од две години: дека адвокатот на Трамп, Мајкл Коен, признал пред американските власти ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Научивме како да преживуваме, но не и како да живееме. Им додаваме години на животот, но не и живот на годините. Токму за ова пишуваше американскиот стенд ап ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пол Џорџ постигна 31 поен, вклучувајќи ја и тројката со дополнително слободно фрлање на 5.1 секунди пред крајот за Оклахома Сити тандер да стигнат до ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Приходите на „Нетфликс“ во изминатото тримесечие достигнаа 4,2 милијарди долари, 27 отсто повеќе за разлика од една година порано, при што бројот на нови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џорџ Ален (46) е роден во Детроит, Мичиген, по потекло е Македонец. Неговите родители од Македонија се преселиле во САД, но не ги заборавиле своите корени. А, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Алан е познат модел и актер и иако има 45 години, се уште важи за еден од најфотогеничните машки модели. Од актерската кариера најпознати се неговите епизодни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На самиот почеток, дозволете ми, да ви посакам среќна Нова 2019 година исполнета со многу успеси за вас и за вашите држави и организации. Во изминативе десет ...
  сите 40 | | | веќе видена