Џонсон Контролс

  во

  Добро е што СДСМ продолжува со реализација на проектите на ВМРО ДПМНЕ, но лошо е што доцни цели пет години и што ги лаже граѓаните дека нешто самите смислиле. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во моментов само половина од увозниците на електрична и електронска опрема за нејзино користење или продажба во Македонија ја плаќаат „еко-таксата“ која треба ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Адиент Ситинг (Џонсон Контролс), Гентерм и Ки Сејфти Системс се на првите три позиции по бројот на најмногу вработени досега од компаниите во слободните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Денoвиве Државниот завод за статистика го објави податокот за индексот на бројот на работници во индустријата за март 2018 година. На прв поглед, добри ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Денoвиве Државниот завод за статистика го објави податокот за индексот на бројот на работници во индустријата за март 2018 година. На прв поглед, добри ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Денoвиве Државниот завод за статистика го објави податокот за индексот на бројот на работници во индустријата за март 2018 година. На прв поглед, добри ...
  сите 54 | | | веќе видена

  На прв поглед, добри резултати, позитивни бројки. Па за момент си велам дека нешто веројатно сум пропуштил и дека Владата на Заев конечно и ненадејно почнала ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Ќерката на претседателот на Собранието, Талат Џафери и синот на архитектот близок до власта, Мирослав Грчев, добија вработувања во државната „Електрани на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека Македонија сега има криминален картел на власт, кој предводен од премиерот ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека Македонија сега има криминален картел на власт, кој предводен од премиерот ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборуваме за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Помина гласањето на доверба на Владата, од критиките на опозицијата и аргументите во одбраната на власта сфативме само едно, дека Груевски и ВМРО ДПМНЕ се ...
  сите 2 | | | веќе видена