Џонс

  во

  Поранешниот фудбалер на Вимблдон, кој се прослави како актер, Вини Џонс упати остри зборови до Пол Погба откако Французинот имаше замерки за тактиката на Жозе ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, е задоволен од начинот на кој неговите фудбалери ги одиграле последните неколку натпревари. „Црвените ѓаволи“ ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Јакната која Харисон Форд ја носеше глумејќи го Хан Соло во „Војна на ѕвездите: Империјата го возвраќа ударот“ би можела денеска во Лондон на аукција на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Во прашање е иднината на човештвото“.Познатите личности често ги користат своите платформи за да ја шират свеста за важни прашања. Но додека на многумина од ...
  сите 4 | | | веќе видена