Џонс

  во

  Јазикот на Северна Македонија да се нарекува „модерен македонски“ за да се разликува од античкиот јазик на кој зборувал Александар Македонски сугерира ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Англискиот весник „Мирор“ откри колку плата добива секој играч од првиот тим на Манчестер Јунајтед. Податоците ја потврдија информацијата огромниот надоместок, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  На денешен ден - 22 март 22 март 2019 - Денеска е Светски ден на водата 1312.- Ватикан го распуштил монашкиот витешки ред на Темплар, основан во Палестина во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јавното обвинителство во Тирана ги повика на разговор лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша и поранешниот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Јавното обвинителство во Тирана ги повика на разговор лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша и поранешниот ...
  сите 62 | | | веќе видена