Џонатан

  во

  Лариса Рикелме е жив доказ дека случувањата на трибините често можат да бидат поинтересни од самите натпревари. Оваа згодна Парагвајка го освоила светот со ...
  | | веќе видена

  Таа навидум е држава како и секоја друга, има институции, сопствен парламент, влада, претседател на ова, претседател на она, има и сопствена академија на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Израелската армија регистрирала над 300 ракети лансирани од Појасот Газа, од кои стотина биле пресретнати, соопштија од прес-службата на Министерството за ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Израелските воени сили убиле дури 7 Палестинци во Појасот Газа. Како што пренесува BBC, мета бил еден палестински командант. Палестинците на нападот одговориле ...
  сите 87 | | | веќе видена

  1. Треба да се изложени на реалниот свет и неговите предизвици, со сите присутни гадости. Кога се обидувате да ги заштите од непријатности, конфликти, навреди, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Можете ли да поверувате дека поминале 21 години?! Сигурни сме дека овој филм никогаш нема да ни стане здодевен затоа што секогаш ќе не врати низ времето и ќе ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Чест ми е да ве поздравам на првата Национална конференција за византологија и медиевистика. Летово, додека престојував во вилата „Билјана” во Охрид, кај мене ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти од групата Исламски џихад соопштија дека ќе ги запрат нападите врз Израел од Појасот Газа. Таквата нивна одлука уследи откако израелски ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти од групата Исламски џихад соопштија дека ќе ги запрат нападите врз Израел од Појасот Газа. Таквата нивна одлука уследи откако израелски ...
  сите 26 | | | веќе видена