Џон Тери

  во

  На врвот од својата слава, фабриката Умбро произведувала опрема за дури 85% од британските клубови и за 15 од 16 учесници на Светско првенство. Компанијата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лондонскиот суд го осуди на 10-годишна казна затвор последниот од членовите на криминалната банда позната како „Дедовци“, истовремено и лидер на бандата која ...
  | | веќе видена

  Мајкл Сид (58) , кого колегите го нарекуваат ,,Безил” е уапсен минатата година во својот стан во Лондон. Експертот за системи за тревога беше последниот член ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешн ден - 27 февруари 27 февруари 2019 1617.- Меѓу Шведска и Русија била склучена спогодба за мир (Столбовски мир) со кој Шведска и ги вратила на Русија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Многумина сметаа дека доколку Џон Тери денес беше капитен на Челси, Кепа Аризабалага немаше да смее да оди контра одлуката на тренерот и да одбие да излезе од ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Легендарниот капитен на Челси, Џон Тери ја објасни фантастичната причина поради која цела своја кариера кај „сините“ го носеше дресот со број 26. Англичанецот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во моментов Манчестер Сити е актуелен шампион на Англија, со голем број рекорди зад неговото име, меѓу кои и рекордот за најмногу освоени бодови во една ...
  сите 36 | | | веќе видена