Џон Тери

  во

  Лондон, 28. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Специјализираниот фудбалски магазин „4-4-2“ ги избра најдобрите одбранбени играчи во историјата на Премиер лигата . Број 1 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Специјализираниот фудбалски магазин „4-4-2“ ги избра најдобрите одбрамбени играчи во историјата на Премиер лигата. Број 1 според магазинот е Рио Фердинанд, кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Легендарниот капитен на Челзи, Џон Тери пред неколку дена ја заврши својата неверојатна кариера, а среќно пензионирање му посакаа сите поранешни соиграчи. Една ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Долгогодшниот помошник на Жозе Мурињо Руи Фарија наскоро би можел да биде назначен за прв тренер на Астон Вила, пренесува „Скај Спортс“. 43-годишниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Астон Вила е во потрага по нов тренер откако го отпушти Стив Брус, Тиери Анри беше главен фаворит, но тој се откажа од можноста да го превзема кормилото на ...
  сите 14 | | | веќе видена