Џон Кери

  во

  Поранешниот американски државен секретар Џон Кери го повика претседателот на САД, Доналд Трамп да си поднесе оставка. Тој го оквалификува како срамно ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Ниту планетарно познатите личности не размислуваат премногу пред да дадат изјави и потоа тие звучат навистина смешно. Но, има и такви кои толку многу ќе Ве ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ниту планетарно познатите личности не размислуваат премногу пред да дадат изјави и потоа тие звучат навистина смешно. Но, има и такви кои толку многу ќе Ве ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во неделата се одржа 76. доделување на наградите Златен глобус, во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверлис Хилс. Наградите ги доделува Здружениоет на странски ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Еден Азар уште еднаш покажа зошто е еден од најдобрите фудбалери во светот. Белгискиот репрезентативец постигна два гола и беше најзаслужен за победата на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Посетителите на веб-страницата "Ranker" одлучиле дека "Twilight" е најлошиот филм на сите времиња. Филмот од 2008 година по кој се појавија и неколку ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Посетителите на веб-страницата "Ranker" одлучиле дека "Twilight" е најлошиот филм на сите времиња. Филмот од 2008 година по кој се појавија и неколку ...
  сите 18 | | | веќе видена