Џјуел

    во

    Што велат весниците за денес... Daily Mirror: • Дејвид Бекам го индетификуваше Весли Снајдер како човек кој треба да го замени Пол Сколс во Манчестер Јунајтед. • Карлос Тевез ја демантираше изјавата на Сер Алекс Фергусон дека Аргентинецот ќе се повлечи од фудбалот во 2013 година. • Џои Бартон вели дека скоро целосно е убеден дека ова лето ќе остане во Њукасл. • Никола Калиниќ одбил нов повик од менаџерот на Блекбурн, Стив Кин да му се приклучи на тимот на Азискиот куп. • Менаџерот на ВБА, Рој Хоџсон е блиску до ангажман на 6 милионски вредниот голман на Бирмингем, Бен Фостер на позајмница. • Вулвс сака да го ангажира поранешниот играч на Астон Вила и Вест Хем, Томас Хитлзбергер. • Обидот на Свонси да го ангажира Дејвид Стокдејл на позајмница пропадна. • Един Џеко е подготвен да докаже дека не е 27 милионско промашувања и сака да покаже дека вреди секоја платена пара за него. • Менаџерот на Ипсвич, Пол Џјуел е блиску до ангажман на Џеј Емануел Томас од Арсенал за 1.1 милиони фунти. • Преминот на Најџел Рио ...
    сите 3 | | | веќе видена