Џјоти Амги

    во

    Запознајте ја прекрасната Џјоти Амги. Не, тоа не е 2-годишно девојче, туку 20-годишна девојка која ќе биде дел од 4-та сезона на American Horror Story-сега наречена Freak Show. Слатката Џјоти по потекло е од Нагпур, северо-источна Индија, и од 2012-та година го држи рекордот на најниската жена на планетава. Таа влезе во Гинисовата книга на рекорди во кагегоријата најниска жена, а со своите 62 сантиметри го привлече вниманието и на Холивуд. Џјоти веќе доби споредна улога во 4-та сезона од American Horror Story-Freak Show, а во неа ќе ја толкува улогата на Ma Pettite, помошничката на Елса Марс (портретирана од двојната оскаровка Џесика Ланг). Freak Show ќе биде сместена во Џупитер, Флорида во 1952-ра година од 20-от век, а покрај станардната актерска екипа од одличните Џесика Ланг, Сара Поулсон, Кети Бејтс, Еван Петерс, Ема Робертс, Френсис Конрој... деби појавување во серијата ќе имаат и Вес Бентли, Пати Лабел и Скајлер Самуелс... Првата епизода од 4-та сезона ќе има премиера вечерва на FX каналот, а ...
    | | веќе видена