Џими

  во

  По петти пат во кариерата Ѓоковиќ заврпува една календарска година како број 1 во светот, по што се изедначи со Роџер Федерер и Џими Конорс. А пред нив во овој ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Екипата на Филаделфија 76 се одлучи да направи еден интересен потег, односно размена со Минесота Тимбервулвс во која го доби одличниот Џими Батлер. 76-ките се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Филаделфија и Минесота решија да направат размена и да ги официјализираат шпекулациите кои се појавија од пред неколку денови, јавуваат американските медиуми. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Белата куќа му ја укина новинарската пропусница на дописник од Си-Ен-Ен, Џими Акоста после неговата жестока кавга со претседателот на САД, Доналд Трамп за ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Белата куќа му ја укинала новинарската пропусница на дописникот на CNN, Џими Акоста, по неговата жестока расправија со претседателот на САД, Доналд Трамп, за ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортез има само 29 години и е најмлада помеѓу жените кои по парламентарните избори во Америка влегоа во законодавните органи на власта. "Не ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортез има само 29 години и е најмлада помеѓу жените кои по парламентарните избори во Америка влегоа во законодавните органи на власта. "Не ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортзе има само 29 години и е најмлада меѓу жените кои после парламентарните избори во Америка влегле во законодавните органи на власта, ...
  сите 26 | | | веќе видена