Џим

  во

  Најбогатиот човек во Обединетото Кралство, сер Џим Ретклиф, кој е шеф на компанијата ИНЕОС - гигант во хемиската индустрија, планира да го пресели седиштето на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вашингтон има намера да создаде коалиција на држави за заедничко спроведување планови за постојано присуство на Месечината. Toa го изјави директорот на НАСА, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Светската ракометна федерација избира најдобар играч за 2018 година во машка и женска конкуренција. Кај мажите најдобриот играч ќе биде избран од овие пет ...
  сите 7 | | | веќе видена

  19 февруари 2019 1473.- Роден е Никола Коперник, полски астроном, еден од најголемите астрономи на сите времиња. Поаѓајќи од теоријата на грчките астрономи, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вршителот на должноста министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан, синоќа изјави дека се уште не утврдил колку пари ќе одвои Пентагон за американскиот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Лиса Жерар, едната половина од епското дуо Dead Can Dance, легендарната британска трупа Тајгер Лилис и Џим Џармуш, големото име од филмската индустрија, се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американски сенатор порача дека САД ќе мора да интервенираат со својата армија во Венецуела доколку Русија се обиде во оваа јужноамериканска земја да ...
  сите 112 | | | веќе видена