Џезира

  во

  Камбоџанскиот режим „Црвени Кмери“ извршил геноцид за време на нивното владеење од 1975 до 1979 година, пресуди Судот за воени злосторства, поддржан од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Саудискиот новинар Џамал Кашоги бил задушен со пластична кеса која му била ставен на главата, изјави новинарот на „Ал џезира“, Назиф Керман, за турскиот весник ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Шефот на истражувачкиот тим во турскиот весник "Дејли Сабах" изјавил дека последните зборови на убиениот новинар Џамал Кашоги биле: "Се гушам... Тргнете ја ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Бројот на жртвите од тројниот бомбашки напад во главниот град на Сомалија, Могадишу, се зголеми на 26 цивили и шестмина терористи, соопшти денеска полицијата. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Холандскиот регулатор за финансиски пазар – АФМ соопшти дека се подготвува зголемување од 20 пати на финансиското тргување на својата инфраструктура, во случај ...
  сите 80 | | | веќе видена