Џери

  во

  Маж од Њу Џерси умрел од недефинирани повреди откако влегол во полициската станица Патерсон додека халуцинирал и барал вода - што предизвикало бес и големи ...
  | | веќе видена

  Фахад ал-Бутаири, стенд-ап комичар, и Ложаин ал-Хатлул, активистка за правата на жените, до неодамна биле влијателен саудиски брачен пар кој работел на тоа во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Подготвил: Дарко Јаневски Приказната за раѓањето на Исус опишана кај Лука, поаѓа од тоа дека Јосиф и Марија морале да се вратат во Витлеем, бидејќи секој морал ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Калифорнискиот одбор за условен отпуст за прв пат препорача ослободување на Роберт Босолеј, следбеник на озлогласениот Чарлс Менсон, лидер на култ и масовен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Калифорниската комисија за условно ослободување за прв пат препорача ослободување на Роберт Босолеј, следбеник на Чарлс Менсон, култен водач и масовен убиец, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Калифорниската комисија за условно ослободување за прв пат препорача ослободување на Роберт Босолеј, следбеник на Чарлс Менсон, култен водач и масовен убиец, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Американската актерка и поранешна манекенка Џери Хол (62) се омажи во март 2016 година со австралискиот медиумски модул Руперт Мардок (87), а сопружниците и ...
  сите 5 | | | веќе видена