Џенерал

  во

  Mногу прашања се отворија по скандалозниот договор за купување на компанијата ЕДС на македонскиот вицепремиер Кочо Анѓушев и близок соработник на премиерот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Британката Хелена Мориси има девет деца и е директорка во компанија тешка над 980 милијарди фунти, и сето тоа одлично го балансира, се пишува во медиумите.– ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на САД бара подеднакви услови за трговија со Европската унија Претседателот на САД, Доналд Трамп на Твитер напиша дека владата завршува со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно упатува економски закани до Европската Унија, предупредувајќи дека ќе ги удри трговците на унијата со 20 отсто ...
  сите 38 | | | веќе видена

  “Џенерал Електрик” на 26 јуни веќе нема да биде меѓу првите 30 американски компании во индексот на берзата “Дау Џонс”. Позицијата на “Џенерал Електрик” во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Францускиот премиер Бруно ле Мер денеска ја повика американската компанија Џенерал Електрик да го исполни ветувањето за отворање нови работни места во ...
  сите 4 | | | веќе видена