Џек

  во

  Коосновачот на кинеската платформа за онлајн трговија Алибаба Џек Ма упати сериозно предупредување во врска со трговската војна помеѓу САД и Кина. Тој вели ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем конечно во петтото коло дојде до првите сезонски бодови во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Евертон каде оствари триумф од 3-1. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем во неделата конечно ја забележа првата победа сезонава откако на гостински терен триумфираше над Евертон (1-3), но Мануел Пелегрини остана ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем конечно во петтото коло дојде до првите сезонски бодови во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Евертон каде оствари триумф од 3-1. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Младиот африкански мигрант Мелхиг Мелхиг кој во Канада од својата родна татковина се преселил пред две години, стана милионер откако имаше неверојатна среќа на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Луис Хамилтон стигна до уште една значајна победа во Формула 1 шампионатот, откако ова попладне на најдба ожен начин ја искористи пол-позицијата која ја освои ...
  сите 98 | | | веќе видена