Џеферсон

  во

  Доколку редовно практикуваме молитва или пак медитација, нашиот мозок ја зголемува активноста, како и комуникацијата. Д-р Ендру Њуберг , професор на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирусот не е сезонска, беше една од најголемите најави на Светската здравствена организација на прес конференција во текот на вчерашниот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Историските великани како Наполеон Бонапарта, Никола Тесла и Леонардо да Винчи на неконвенционален начин ја организирале својата динамика, време и количина на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  КУЛТУРНО БОГАТСТВО VS КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО И ОБИДОТ БОГАТСТВОТО ДА СЕ СВЕДЕ НА НИВО НА ТВОРЕШТВО ВО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈАВЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА По повод ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом (Долниот дом на американскиот Конгрес), каде мнозинството го сочинуваат демократите, изгласа вчера закон за отстранување статуи на лидери ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом (Долниот дом на американскиот Конгрес), каде мнозинството го сочинуваат демократите, изгласа вчера закон за отстранување статуи на лидери ...
  сите 97 | | | веќе видена

  По потврдени случаи во Монголија, каде едно момче починало, и во Кина, бубонската чума стигнала и до САД. Верверица во Колорадо е позитивна на бубонската чума, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претходната година беше исклучително тешка за славниот перуански фудбалер Џеферсон Фарфан. Перуанецот имаше тешка повреда од која долго се опоравуваше. Сè ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Перуанскиот напаѓач Џеферсон Фарфан после 13 месеци заигра за Локомотива Москва и постигна гол. Овој искусен играч прво заздравуваше долго време поради тешка ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Еден свештеник пред почетокот на натпреварот од руската Премиерлига помеѓу Локомотив Москва и Уфа, ги осветуваше и благословуваше стативите и пречките на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден од водечките светски епидемиолози, британецот Том Џеферсон, вели дека новиот коронавирус најверојатно не произлегол од Кина, како што се смета, особено ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Канализационата мрежа е особено погодна за зачувување на вирусот затоа што температурата таму често е пониска од оние на површината, па вирусите остануваат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Професорот од Оксфорд, Том Џеферсон, наместо општо прифатениот заклучок за кинеското потекло на вирусот, се залага за различна теорија базирана на откривање на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Канализационата мрежа е особено погодна за зачувување на вирусот затоа што температурата таму често е пониска од оние на површината, па вирусите остануваат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ковид-19 можеби бил присутен ширум светот уште пред да биде „разбуден“ од активирањето на животната средина, смета истакнатиот експерт од Универзитетот во ...
  сите 18 | | | веќе видена