Џцонатан

    во

    Ерика Л Тур Ајфел од Сан Франциско има 37 години и некогаш била војник. Нејзинаата голема љубов кон објектите е причина поради која се омажила- ни помалку, ни повеќе- за Ајфеловата кула во Париз. Венчавката била одржана во интимна атмосфера во присуство на нејзините пријатели. Невестата, за да покаже колку е лојална и доследна, дури го сменила и своето презиме- Ерика Ајфелова кула! Ова, како што пренесува „еРепортер“ е само една од бизарните венчавки што секојдневно се случуваат на планетата. Има и таква свадба-Маж кој се ожени за самиот себе си! Кинезот Лиу Је од градот Жухаи пред повеќе од 100 гости го кажа судбоносното „Да“ на традиционален начин. Единствено неговата невеста не беше ни малку традиционална. Имено, Је се ожени со својот лик што го испринта во црвена венчаница и со цветови во косата. „Има многу причини што се оженив за самиот себе си“, изјаави овој хомосексуаалец, кој својата постапка не ја смета за премногу екцентрична. „Овој брак од мене повторно направи единствено битие. Мојата ...
    сите 4 | | | веќе видена