Џазира

  во

  Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека постои голем јаз помеѓу средствата потребни за борба против пандемијата на коронавирусот и средствата ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Писателот Милан Кундера кој е автор на познатото дело „Неподносливата леснотија на постоењето“, решил својата приватна библиотека и архив да ја поклони на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Твитер профилите на американскиот кандидат за претседател Џо Бајден, поранешниот американски претседател Барак Обама, како и профилите на некои од најбогатите ...
  сите 38 | | | веќе видена

  „Овој напад само ја зајакна мојата намера да известувам за вистинската состојба на работите и да не се откажувам. Ако мојот ентузијазам претходно беше на 100% ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека формирала независно тело со кое ќе се проценува раководењето со пандемијата на Ковид-19 на оваа агенција ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Протестите во Белград, но и во неколку други градови низ Србија кои првично беа иницирани од револтот на граѓаните поради предложените мерки за справување со ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Турција ја поништи одлуката на Советот на министри од 1934 година со која џамијата Аја Софија беше претворена во музеј, пренесува „Ал Џазира ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Истакнатиот активист Натан Ло го напушти родниот Хонг Конг за да избегне прогон на основа на новиот Закон за национална безбедност кој беше донесен на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Навивачите на Ал Вахда си најдоа одлично место за навивање, откако и во Сирија одлуката беше да се продолжи со фудбал без присуство на луѓе на трибините. На ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската унија во 2019 година обезбеди инвестиции во износ од 60 милијарди евра во производство на електрични возила и батерии, што е за 19 пати повеќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Портпаролката на Европската Комисија, Ана Писонеро, за МИА изјави дека нема информација за средба помеѓу еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и ...
  сите 146 | | | веќе видена