Џакарта

  во

  Терористичката група „Нешнл Тохит Џамат“ од Шри Ланка, досега речиси непозната во светот, која веројатно стои зад нападите врз христијани во земјата, можно е ...
  сите 496 | | | веќе видена

  Еден ѕид чува еден град и неговите 10-тина милиони жители. Тврдината која живот значи ја чува Џакарта, главниот град на Индонезија, од неколку метри длабоките ...
  | | веќе видена

  Еден ѕид чува еден град и неговите 10-тина милиони жители. Тврдината која живот значи ја чува Џакарта, главниот град на Индонезија, од неколку метри длабоките ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден ѕид чува цел град со десет милиони жители од високите води на Џакартскиот Залив. Тоа е главниот град на Индонезија, Џакарта, која сега се наоѓа под нивото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Еден ѕид го чува градот и неговите десетина милиони жители. Тврдината која живот значи го чува Џакарта, главниот град на Индонезија, од неколку метри длабоката ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога статуите од сирени се појавиле облечени во златни маици во еден парк во Индонезија, многу посетители биле збунети. За да ги испочитуваат "источните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ што се урна во неделата е пренесена од Адис Абеба во Париз, соопштија од авиокомпанијата. „Истражниот тим ја ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Црната кутија од авионот на „Етиопијан ерлајнс“ што се урна во неделата е пренесена од Адис Абеба во Париз, соопштија од авиокомпанијата. „Истражниот тим ја ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Пилотот на „Етиопиан ерлајнс“ имал потешкотии со управувањето со авионот непосредно пред да се урне авионот Боинг 737 Макс 8 и побара да се врати во базата, ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Велика Британија забрани прелети на авионите „Боинг 737 Макс 8“ во нејзиниот воздушен простор, информира МИА. Лондон го следи примерот на Кина, Република Јужна ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Авионот „боинг 737 макс 8“ на „Етиопиан ерлајнс“, кој во неделата се урна на летот кон Најроби, при што загинаа 151 патник и осум члена на екипажот, имал ...
  сите 212 | | | веќе видена