Дизни

  во

  Германските власти инфоирмираа дека го блокирале предлогот за обнова на дел од Берлинскиот ѕид за огромен филмско-уметнички проект во германската престолнина. ...
  | | веќе видена

  Со повеќе активности со акцент на одржливиот транспорт денеска ќе продолжи одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018. Во периодот од 10 до 13 часот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со повеќе активности со акцент на одржливиот транспорт денеска ќе продолжи одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018. Во периодот од 10 до 13 часот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На предавањето станало збор и за пилот проектот за намалување на урбаните топлотни острови и за безбедноста во велосипедскиот сообраќај, соопштуваат од Град ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 денеска продолжи со серија предавања за учениците од СУГС „Боро Петрушевски“ за развојот на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Дами и господа, Мери Попинс се врати! Најомилената дадилка се вратила 54 години откако последен пат ја видовме на големите екрани. Дизни конечно го објави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Последниве 10-15 години, живееме во паралелни светови. Едниот е оној реалниот, во кој сме она што навистина сме, немтури сабајлечки, раскубани во косите, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 12. септември 2018 (ИНПРЕС) – Цела една година игротеката „Вања“, престојот на своите најважни клиенти – децата го претвора во незаборавни спомени, ...
  сите 3 | | | веќе видена