Дирк Новицки

  во

  Легендарниот германски кошаркар Дирк Новицки уште еднаш зборуваше за својот одличен млад соиграч Лука Дончиќ. Иако има само 19 години, Дончиќ игра одлично во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс е роден на 30.декември 1984 година во Акрон, сојузна држава Охајо, а во НБА лигата дојде директно од средното училиште, во 2003 година. И до сега ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Најдобриот европски кошаркар во НБА лигата, Дирк Новицки, го одигра 1477 натпревар во најсилната кошаркарска лига во светот. Германскиот кошаркар во дресот на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни четири натпревари. Кошаркарите на Сакраменто славеа против Далас Маверикс на гостувањето со резултат 120:113. ...
  сите 141 | | | веќе видена