Дирекцијата

  во

  Сообраќајот на дел од булеварот „Кирил и Методиј“ во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макптерол, поради протест на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Сообраќајот на дел од бул „Кирил и Методиј” во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макптерол, поради протест на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Сообраќајот на дел од бул „Кирил и Методиј“ во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макптерол, поради протест на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Сообраќајот на дел од бул. „Кирил и Методиј“ во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макптерол, поради протест на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада се остатоци на криминалниот режим на Никола Груевски. Ова се потврдува и со тимот на дополнителната заменичка ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Косовската полиција ја уапси шефицата на невладината организација „Курани“, Игбала Худути-Бериша, за поттикнување тероризам, откако на социјалните мрежи ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Отворените паркинзи на ПОЦ денеска ќе работат до 15 часот, затворените паркиралишта и катната гаража до 18 часот, а шалтерите за издавање договори во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Косовската полиција потврди во вторникот дека ја уапсила директорката на евладината организација Курани, Игбале Бериша Худутин за активно дејствување и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На 6 јануари 2019 година, Црногорското малциство во Албанија ја одбележи трагедијата на Шенѓин, познат како “Црногорскиот Титаник” загинаа околу 400 цивили, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во СВР Тетово, вчера Х.И.(42) пријавил дека во атарот на тетовско Долно Седларце, во месноста „Стевчево“, додека бил на лов, во нива забележал неексплодирана ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во СВР Тетово, вчера Х.И.(42) пријавил дека во атарот на тетовско Долно Седларце, во месноста „Стевчево”, додека бил на лов, во нива забележал неексплодирана ...
  сите 103 | | | веќе видена