Дирекцијата

  во

  Дирекцијата за заштита и спасување и денеска продолжи со воздухопловна поддршка и целодневна акција за гасење на пожари во значаен дел од Македонија. Со ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Гостин во Централниот дневник беше директорот на Дирекцијата за заштита и спасување, Аднан Џафероски кој зборуваше за алармантната ситуација со пожарите кои ...
  | | веќе видена | слични

  Дирекцијата за заштита и спасување и денеска продолжи со воздухопловна поддршка и целодневна акција за гасење на пожари во значаен дел од Македонија. Со ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Дирекцијата за заштита и спасување и денеска продолжи со воздухопловна поддршка и целодневна акција за гасење на пожари во значаен дел од Македонија. Со ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Пред неколку часа на планината Јабланица избувна голем пожар со кој е зафатена голема површина шума. „Голем пожар избувна помеѓу селата Октиси и Долна Белица. ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Oд Центарот за управување со кризи известија дека во моментов се активни повеќе пожари низ државата. Гори во скопскиот, кумановскиот, струмичкиот, охридскиот, ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Oд Центарот за управување со кризи известија дека во моментов се активни повеќе пожари низ државата. Гори во скопскиот, кумановскиот, струмичкиот, охридскиот, ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев-член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со недели и недели половина Македонија гори, никој не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со недели и недели половина Македонија гори, никој не превзема одговорност. Г-дине Заев време е за оставки, време е за разрешување. Имаме ситуација во која ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пожарот кај тетовското село Седларево е локализиран, а под контрола се ставени пожарите во атарите на селата Горно Ботушје и Црешово во општина Македонски ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На просторот меѓу Галеријата на икони и црквата „Света Богородица Перивлепта“ во стариот дел на Охрид денес избувна пожар. Пожарот е од помали размери, но ова ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со недели и недели половина Македонија гори, никој не презема одговорност. Г-дине Заев време е за оставки, време е за разрешување. Имаме ситуација во која како ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Голем пожар избувна денеска во струшко. На потегот помеѓу струшките села Октиси и Долна Белица, избувна голем пожар, зафатена е поголема шумска површина од ...
  сите 71 | | | веќе видена