Дирекцијата

  во

  Струга, 23. август 2018 (ИНПРЕС) – Вториот ден на 57-те Струшки вечери на поезијата, започна во знакот на наградата „Браќа Миладиновци“. Првиот денешен портрет ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Или креваат раменици или молчат. Една недела откако директорот на Управата за финансиска полиција сведочеше дека во земјава има голема странска инвестиција зад ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најголемата светска поетска манифестација, Струшките вечери на поезијата, годинава со организациски проблеми за 57-тото издание. За највисокото фестивалско ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Најголемата светска поетска манифестација, Струшките вечери на поезијата, годинава со организациски проблеми за 57-тото издание. За највисокото фестивалско ...
  сите 109 | | | веќе видена