Дирекцијата

  во

  Денеска е потпишан Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска со германската фрмацевтска компанија Герешајмер, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пронајдена е неексплодирана граната калибар 75 мм, непозната марка, при обработка на нива во атарот на Берово. 50-годишната Р.А. од Берово вчера попладне во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Директорот на КПУ „Затвор Скопје“, Ѓоко Котевски, ќе остане на функцијата уште најмалку една недела. Владата и на вчерашната седница не ја разгледа оставката ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новиот директор на Агенцијата за разузнавање (АР), Еролд Муслиу, е роден во Кичево во 1969 година. Тој го завршил Факултет за безбедност во Скопје како еден од ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Договор за закуп меѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија „Герешајмер” денеска ќе биде потпишан во Владата.На ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Од земја и од воздух се гасеше пожар на висорамнината Витачево. Стотина вработени во Македони шуми дејствуваа со пумпи и возила од земја, а два авиони на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со одлука на претседателот на државата, Стево Пендаровски, Еролд Муслиу е именуван за нов директор на Агенцијата за разузнавање. Тој досега беше ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Еролд Муслиу е назначен за директор на Агенцијата за разузнавање од страна на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски кога истовремено и Блерим Колари ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски го назначи Ерол Муслиу за нов директор на Агенција за разузнавање, информираат од кабинетот на шефот на ...
  сите 136 | | | веќе видена