Диор

  во

  Не знам за вас, ама секогаш кога гледам авиони како ми поминуваат над главата, се радувам. Си помислувам, главно, на убави нешта. На патувања, на луѓе што одат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ивановска за „Слободен печат“ открива како го поминува карантинот со партнерот Цобе и со нивните деца Вања и Кира, како ги менаџира мајчинството и професијата, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ова време од годината најчесто е резервирано за Канскиот филмски фестивал. Пандемијата на Ковид -19 ги смени плановите и за оваа манифестација. Сепак, тоа не ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Многу од најпознатите лица од уметничкиот свет и шоубизнисот се ексцентрични, како во јавниот, така и во приватниот живот. Нивната ексцентричност се огледува и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Целината на филмската уметност ја сочинуваат сегменти од другите сфери на уметноста. Без еден од нив, целината не постои. Затоа, секој сегмент, повеќе или ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Доколку фудбалот е најважната споредна работа на светот за мажите, тогаш модата е дефинитивно за жените. Но, модата не е ексклузивно женско право. Веќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Таа, според модните експерти, е најдобро стилизираната славна личност. Оскаровката Џенифер Лоренс (30) има неоспорен актерски талент и харизма – во филмовите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Патот на Првата дама на Америка, славејќи го нејзиниот 50-ти роденден синоќа, од нејзината родна Словенија до Белата куќа било исто возбудливо како филмска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уште една можност за квалитетно пополнување на времето дома за сите љубители на уметноста и дизајнот. Модната куќа „Диор“ одлучи да ги израдува сите свои ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Уште една можност за квалитетно пополнување на времето дома за сите љубители на уметноста и дизајнот. Модната куќа „Диор“ одлучи да ги израдува сите свои ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако тие се присутни на пазарот уште од 50-тите години на минатиот век, фармерките измиени со киселина или т.н. исфлекани фармерки го достигнаа својот врв во ...
  сите 12 | | | веќе видена