Динамо Загреб

  во

  Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фантастичен натпревар се одигра во Пула, каде што Хајдук со 4:2 ја совлада Истра благодарение на двата гола на македонскиот репрезентативец Мирко Ивановски, и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иако се очекуваше пожесток дуел во Загреб, сепак Елиф Елмас и Фенербахче беа немоќни на гостувањето во Загреб кај Динамо (4-1). Фенер пружи очајна партија на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Без поголеми изненадувања помина синоќешното прво коло во Лига Европа. Вкупно 24 дуели во групната фаза се одиграа во термините од 18:55 и 21 часот. Милан ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Загреб, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Динамо Загреб можеби пропушти идеална шанса да се натпреварува во Лигата на шампионите, но покажа дека ќе биде сериозен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Иако се очекуваше пожесток дуел во Загреб, сепак Елиф Елмас и Фенербахче беа немоќни на гостувањето во Загреб кај Динамо (4-1). Фенер пружи очајна партија на ...
  сите 41 | | | веќе видена