Динамо Загреб

  во

  Напаѓачот на Динамо Загреб постигна спектакуларен гол со ножички во најсилниот фудбалски шампионат на Хрватска кој за момент се најде низ светските медиуми, а ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб успеа да победи во дербито против Локомотива со 1-0 во хрватската лига, а со тоа продоложи со добрите игри со походот кон титулата. Меѓутоа, овој ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб успеа да победи во дербито против Локомотива со 1-0 во хрватската лига, а со тоа продоложи со добрите игри со походот кон титулата. Меѓутоа, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Бруно Петковиќ го постигна голот на сезоната во хрватската Прва Лига, со прекрасни ножички ја „скина“ мрежата на Локомотива Загреб и му донесе победа на Динамо ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Синоча тимот на Динамо Загреб обезбеди пласман во нокаут фазата во Лига Европа, а нивниот најголем конкурент во Хрватска, тимот на Ријека им честиташе на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Со победата над Спартак Трнава, Динамо Загреб за која нстапува и нашиот Аријан Адеми обезбеди пласман во шеснаесетфиналето на Лига Европа, успех кој предизивка ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Загреб, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ријека му честиташе на Динамо Загреб за пласманот во шеснаесетфиналето од Лига Европа, на некои тоа не им се допадна, меѓу нив е и нашиот Стефан Ристовски. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ријека му честиташе на Динамо Загреб за пласманот во шеснаесетфиналето од Лига Европа, на некои тоа не им се допадна, меѓу нив е и нашиот Стефан ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  После скоро половина век, односно 49.години од постоењето, загрепски Динамо се избор за европска пролет. Откако убедливо го победија тимот на Спартак од Трнава ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Динамо од Загреб се пласираа во нокаут фазата од Лигата на Европа, а овој историски успех на клубот од Максимир се славеше со српска народна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Хрватскиот тим Динамо Загреб по половина век оствари историски пласман во Лигата на Европа. По триумфот (3-1) над Трнава, „модрите“ по далечната 1970 година за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб со 3-1 победа над Трнава на „Максимир“ го забележа 12-от бод во групната фаза во ЛЕ, што воедно значи и пласман во нокаут рундата за хрватскиот ...
  сите 32 | | | веќе видена