Динамо Минск

  во

  Фудбалерите на „Зенит“ остварија неверојатен подвиг откако го елиминираа „Динамо“ Минск и покрај поразот од 4:0 на првиот меч во Белорусија. Рускиот гигант ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Зенит го приреди еден од најголемите кам-бекови во фудбалот откако вечерва со 8-1 го доби реваншот против Динамо Минск и ја надополни негативата од 0-4 од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фудбалерите на „Зенит“ остварија неверојатен подвиг откако го елиминираа „Динамо“ Минск и покрај поразот од 4:0 на првиот меч во Белорусија. Рускиот гигант ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Tимот од Санк Петерзбург убедливо славеше во натпревар за – ИСТОРИЈА! Во рамките од третото коло квалификации за Лигата на Европа, Зенит го победи Динамо Минск ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иако се очекуваше дека Зенит лесно ќе го мине Динамо Минск, сепак после првиот натпревар од квалификациите во Лигата на Европа, каде тимот од Белорусија победи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Зенит и Динамо Минск вечерва одиграа луд меч во квалификациите од Лига Европа, домаќините на крајот славеа со 8-1 и ја надополнија негативата од 0-4 од првиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одираа 34 натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа, во кој имаше неколку изненадувања. Силниот Зенит Санкт Петербург беше ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Силниот Зенит Санкт Петербург беше декласиран со 4:0 на гостувањето во Белорусија кај Динамо Минск, а со истиот резултат беше поразен холандски Феенорд во ...
  сите 60 | | | веќе видена