Динамо Киев

  во

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт Франкфурт издржа за 2:3 победа на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Најпрвин стрелаше Валбуена во 71-та, а потоа конечниот епилог го постави Фреј. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот меч, а воедно имаше и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога говориме за развој и производство на играчи, клубовите од овој дел од Европа со години наназад завземаат места при самиот врв на листите. Според ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Милан го забележа првиот пораз во Лига Европа во оваа сезона, откако инспирираниот Реал Бетис успеа да слави со 2:1 на гостувањето на „Сан Сиро“ за да ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Милан го забележа првиот пораз во Лига Европа во оваа сезона, откако инспирираниот Реал Бетис успеа да слави со 2:1 на гостувањето на „Сан Сиро“ за да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тимот на Динамо Киев на гостински терен славеше победа против Рен од 1:2, а на оваа средба видовме и еден навистина прекрасен погодок. Играчот на Украинците, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Челзи лесно обезбеди нови три бода со убедливиот триумф од 3-1 над БАТЕ Борисов. „Сините“ имаат нов херој во тимот, младиот Рубен Лофтус-Чик постигна хет-трик, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Патрик Кутроне и Гонзало Игуаин постигнаа три гола за неполни 10 минути за Милан да избегне драматичен пораз од Олимпијакос во второто коло на Лига Европа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Стрелцитре во Лига Европа беа многу расположени за игра, така што не видовме натпревар без голови. Таму каде што очекувавме да има повеќе голови, имаше ...
  сите 10 | | | веќе видена