Динамо

  во

  Ривалот од италијанската Серија А, тимот на Џенова, најверојатно ќе биде следната дестинација на хравтскиот интернационалец, Марко Пјаца. Крилниот напаѓач ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, во изјава за „Спортске новости“ вели дека нема никакви информации плус за заинтересираноста на Рома и Лацио за негов ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Статусот на професионален спортист на мажите им носи големи успеси кај жените, но со мирна душа може да се каже дека хрватскиот ракометен репрезентативец Јаков ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ракометарите на Еурофарм Работник продолжуваат со одигрување на контролни натпревари на подготовките во Србија. Тимот на Ѓорѓе Чирковиќ оствари победа против ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „ Вие сте втори на светот, но ние сме подобри ", насмеан Дарко Велковски кој ако добро го служи здравјето, за краток период би можел да биде најдобар стопер во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски, по сите оние пехови со повредите, конечно одработува со Ријека вистински подготовки наметнувајќи се веќе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Филип Антовски е многу блиску до трансфер во Динамо Загреб откако не замина со Вардар на подготовките во Аланија. Левиот бек е мошне талентиран и лидерот во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Италија се појавија шпекулации кои нашиот репрезентативец го „преселија“ во Рим, каде големите градски ривали наводно имаат голем интерес за да се засилат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалерот Огњен Врањеш кој деновиве е во центарот на вниманието на медиумите во регионот поради аферата со пејачката Јелена Карлеуша, чиј сопруг Душко Тошиќ, ...
  сите 225 | | | веќе видена