Димитровски

  во

  Одличен потег на раководството на Работнички. Владимир Димитровски, еден од најдобрите стопери во Лигата, најмалку уште шест месеци ќе го носи дресот на клубот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со собрани 40 крвни единици во Делчево се одржа првата крводарителска акција за 2019 година. Општинската организација на Црвен крст од Делчево акцијата ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Општина Битола донесе Програма за животна средина за 2019 година во која се предвидени мерки за намалување на загадувањето. Меѓу нив, субвенционирање на печки ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Ансамблите на КУД „Илинден“-Битола ги завршија подготовките и пробите за традиционалниот годишен концерт кој годинава е насловен „Градски приказни“. На сцената ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема и фудбалски топки на 121 клуб кои се натпреваруваат во Детска лига на ФФМ во сезоната 2018/2019. Ова е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На европските пазари, инженерите стануваат атрактивна работна сила во сферата на новите науки, што ѝ се заканува на Македонија да остане и без ваков кадар. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Македонија и во сите држави од овој простор има сѐ поголем недостиг од инженерски кадар, а особено од добар професонален кадар со овластувања. Тоа прашање ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Насер Селмани му го предаде кормилото од ЗНМ на Младен Чадиковски, кој што ќе го претставува здружението во следните четири години. Чадиковски освои 86, а ...
  | | веќе видена | слични