Димитровска

  во

  Македонската опера и балет новата година ја започна со извонреден василичарски концерт и преполна сала во која се бараше место повеќе, токму поради изведбата ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Дани Димитровска се најде во небрано. Имено, екипата на „Ексклузив“ ѝ подготви изненадување на пејачката, притоа не знаејќи за што се работи. Дали се исплаши ...
  сите 4 | | | веќе видена

  [ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Катерина Димитровска живее во светот на деталите и боите. Младата битолчанка се занимава со широка палета од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денеска на сцената на Драмски театар Скопје ќе биде прикажана 50-та изведба на претствата „Снежна и седумте џуџиња“ во режија на Димче Николовски. „Досега 11. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Драмата „Галеб“, која се смета за една од четирите најдобри дела на Антон Павлович Чехов (1860-1904), вечерва (20 часот) во режија на Нина Николиќ, премиерно ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ване Цветанов кој е еден од пријавените кандидати за избор на Главен државен ревизор за Фактор потврди дека поднел кандидатура, но дека не може да коментира ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нова театарска премиера ќе се најде на репертоарот на Македонскиот Народен Театар. Станува збр за претставата „Галеб“ од П.А. Чехов во режија на Нина ...
  сите 22 | | | веќе видена