Димитров

  во

  Бегалецот од правдата, поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, е во Унгарија, потврдиле претставници на унгарската амбасада во Скопје ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности се обидува да ги потврди информациите дека поранешниот премиер Никола Груевски, се ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај, кој ги ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај, кој ги ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај, кој ги ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај , кој ги ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Косово во Република Македонија, Ѓерѓ Дедај , кој ги ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Српскиот тениски рекет, Новак Ѓоковиќ од наредната седмица и официјално ќе се врати на првото место на АТП листата и тоа по пауза од две години. Ноле дојде до ...
  сите 71 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во целиот овој период јасно покажува и ниту еднаш не ретерираше од ставот дека сме против договорот и против уставните измени, истакна денес ...
  сите 140 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во целиот овој период јасно покажува и ниту еднаш не ретерираше од ставот дека сме против договорот и против уставните измени, истакна денес ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Членството на Македонија во НАТО не подразбира лоши односи со Русија, порача македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров во интервју за ...
  сите 57 | | | веќе видена