Димитриевски

  во

  Членот на ЦО на СДСМ, Пеце Мирчески, придружуван од градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски и претседателот на ОО СДСМ Куманово Мартин ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Истрагата за „Рекет“ има уште најмалку два дела, од кои едниот е за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Речиси половина од 120 брези насадени лани во кумановската населба „Карпош“ се уништени, информираа денеска надлежните од кумановското претпријатие „Чистота и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тиквеш со убедливи 5-1 го совлада тимот на Љуботен и се пласираше во осминафиналето на Купот на Македонија. Кавадарчани беа немилосрдни кон противникот и веќе ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со две нови имиња, неколку помлади играчи и дел од ланскиот состав, полуфиналистот во Купот и Плеј-офот, КК Гостивар ги започна подготовките за престојната ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со феноменални концерти на најпознатите македонски изведувачи Ефто Пупиновски, Дани Димитровска и КУД „Китка“ вчеравечер во верско - рекретивниот центар Три ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со феноменални концерти на најпознатите македонски изведувачи Ефто Пупиновски, Дани Димитровска и КУД „Китка” вчеравечер во верско – рекретивниот центар Три ...
  сите 29 | | | веќе видена

  пштина Куманово ќе усвои времен сообраќаен план за влезот на градот кај крстосницата на булеварот „Трeта Македонска ударна бригада” и улицата „11 Октомври” и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Речиси цело лето се пишува дека Столе Димитриевски би можел да си замине од редовите на Рајо Валјекано. Клубот испадна во втората по ранг лига во Шпанија, па ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот Максим Димитриевски во име на Општина Куманово потпишал меморандум за соработка со Асоцијацијата за заштита на цивилно општество и социјално ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Речиси цело лето се пишува дека Столе Димитриевски би можел да си замине од редовите на Рајо Валјекано. Клубот испадна во втората по ранг лига во Шпанија, па ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонецот останува верен на својот клуб, иако постоеа повеќе опции за него, и тоа во доста подобри екипи, на крајот се реши да ја обнови соработката со Рајо ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Чуварот на мрежата на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски (25) останува и следната сезона во дресот на шпански Рајо Валјекано, пишува ...
  сите 9 | | | веќе видена