Димитриевски

  во

  Орка Холдинг, Ексико и Тимох. Ова се трите фирми за кои скопскиот кривичен суд изрече санкции, по барање на СЈО, во предметот „Империја“. На Орка Холдинг и е ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот голман, Столе Димитриевски конечно дебитираше за Рајо Валјакано во Примера и тоа на вечерашната средба против Вилјареал која заврши без победник ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кошаркарите на КК Гостивар ја забележаа третата победа сезонава и тоа против лидерот на табелата и единствената непоразена екипа до вечерва, во досегашниот дел ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Денеска, бројни делегации од Куманово, од Здружението на борците, градоначалникот Максим Димитриевски, Советот, министерот за внатрешни работи Оливер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Средното училиште „Перо Наков“ во Куманово, кадешто наставата се изведува на албански јазик, доби спортска сала, што се наоѓа во кругот на поранешната касарна ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски верува дека нашата репрезентација ќе ја оправда улогата на фаворит против Лихтенштајн и Гибралтар и со две победи ќе ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Игор Ангеловски го повика Дени Илиев на местото на Митов Нилсон за претстојните два натпревари против Лихтенштајн и Гибралтар во Лигата на нации, но сепак ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 52 | | | веќе видена