Димитар

  во

  Македонски краток филм „Воени кучиња“, на режисерите Пеце Здравковски и Бојан Соклевски, повторно е дел од интернационален натпревар за краткометражни филмови, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери на 66 пленарна седница како точка на дневен ред под реден број 9 ја постави точката со предлог закон за амнестија на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  – Во 1929 година е потпишано меѓународно протестно писмо за ослободување од затвор на ПАНКО БРАШНАР – стариот велешки револуционер и мој сограѓанин. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  – Во 1929 година е потпишано меѓународно протестно писмо за ослободување од затвор на ПАНКО БРАШНАР – стариот велешки револуционер и мој сограѓанин. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
  сите 399 | | | веќе видена

  На избеганиот поранешен премиер, осудениот Никола Груевски, ќе му се суди во отсуство за случајот „Насилствата во општина Центар“. Судијата Душан Јосифов ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Македонски краток филм „Воени кучиња“, на режисерите Пеце Здравковски и Бојан Соклевски, повторно е дел од интернационален натпревар за краткометражни филмови, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар“, побара на обвинетиот Никола Груевски да ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Димитар Ангелкоски, оперативен менаџер во финансиското друштво за факторинг Фактор Труст ДООЕЛ Факторингот како алтернативен начин на финансирање овозможува ...
  сите 3 | | | веќе видена