Диме

  во

  Опозициската партија денеска на прес конференција кажа дека изминатиов период биле вработени синот, снаата и братот на пратеничката Милева Ѓорѓиева. Според ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Заловен е уште еден балкански рис во националниот парк Маврово.Рисот Б8 со своите 27 килограми засега го држи рекордот за најголем балкански рис, што бил фатен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Викендов близу селото Сенце, во НП „Маврвово“ беше заловен уште еден балкански рис, шести по ред од кога започнаа истражувањата со методот на радиотелеметрија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Викендов близу селото Сенце, во Националниот парк „Маврово“ беше заловен уште еден балкански рис, шести по ред од кога започнаа истражувањата со методот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Викендов близу селото Сенце, во Националниот парк „Маврово“ беше заловен уште еден балкански рис, шести по ред од кога започнаа истражувањата со методот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Викендов близу селото Сенце, во Националниот парк „Маврово“ беше заловен уште еден балкански рис, шести по ред од кога започнаа истражувањата со методот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во сабота, 16 февруари со почеток во 20.00ч. во Македонската опера и балет ќе се изведе романтичарската опера „Хофманови приказни“ на Жак Офенбах, во која ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во Кавадарци, тоа е оној град во кој го прскаа апаратот за мерење на загаденост за да покаже дека ја нема, пред некои кафеани полицијата вршела проверка со ...
  | | веќе видена

  Во глобална поетска акција на „Светското поетско движење за свет без ѕидови“ овој месец во повеќе од 130 држави низ светот се одржуваат поетски читања и ...
  сите 8 | | | веќе видена