ДИК

  во

  Од 11 до 18.30 часот со две паузи траеше денешното рочиште за предметот на СЈО, ,,Титаник 2″. Денеска требаше да бидат изложени завршните зборови на обвинетите ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Денеска требаше да бидат изложени завршните зборови на обвинетите и нивните адвокати рочиште за предметот на СЈО, „Титаник 2“. Судијата Огнен Ставрев го одложи ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Помалку или повеќе се случува тоа што се очекуваше – не сите го профатија Преспанскиот договор, а со тоа и новото име. И една недела по стапување на сила, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Бранителот Димитар Дангов на обвинетиот Сашо Срцев во завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2″, побара ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Бранителот Димитар Дангов на обвинетиот Сашо Срцев во завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2″, побара ...
  сите 74 | | | веќе видена

   И една недела по стапување на сила, постојат државни институции, како на пример претседателот на државата, кои се уште не го користат уставното име на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Бранителот Димитар Дангов на обвинетиот Сашо Срцев во завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2″, побара ...
  сите 74 | | | веќе видена

  И адвокатот Боро Тасевски, бранител на обвинетиот Влатко Сајковски, во својот завршен збор од судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Гласачите на претседателските избори ќе гласаат на ливчиња на кои ќе стои „претседател на државата“ но без новото име на земјава. Канал 5 од претседателот на ...
  сите 20 | | | веќе видена