Дијана

  во

   Таа е страстен авантурист, вљубеник во природа и луѓе. Нејзината љубопитноста за нови култури и спознавање на животот на различни начини, ја прават да биде ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Татко ѝ го објави писмото каде таа вели дека срцето ѝ го скршил на милион парчиња, а Џорџ Клуни, кој е пријател на кралскиот пар, остро го осуди овој потег ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Кралското семејство постојано го живее животот според строго одредени правила, но секој од нив има прекршено по некое. Независно за што станува збор, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Холивудскиот актер Џорџ Клуни се огласи во врска со Меган Маркл и статусот на војвотката од Сасекс во медиумите. Тој ја спореди нејзината ситуација со онаа во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life / Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде поставена ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Новинарот Џереми Пакман во новиот документарец открива дека принцезата Дајана би можела да ја преживее сообраќајната несреќа доколку била врзана со безбедносен ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life/ Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде поставена ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Четириесет и осумгодишната Дијана Димоска, загрепчанка мажена за Македонец, а живее и работи во Охрид, со задоволство прифати да ни ја раскаже својата хроно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life/ Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе бидат поставени ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life / Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g . ќе биде поставена ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life / Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g . ќе биде поставена ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Вечерва во Лондон се одржуваат 72-те БАФТА награди, а на црвениот тепих беше очигледно дека ѕвездите се потрудиле да го достигнат Холивудскиот гламур. Иако ...
  сите 15 | | | веќе видена